Zamgławianie – przykład technologii eliminacji wirusów

 • Czas schnięcia preparatu zależny jest od temperatury otoczenia i wynosi maksymalnie do 3 godzin.
  Technologię zamgławiania można zastosować we wszystkich liniach przemysłowych, również wykorzystanych do produkcji żywności.
 • Preparat dezynfekujący AntiVir4 Surf  pozostaje na powierzchni przez parę dni, dzięki temu wydłuża się jego czas działania po rozprowadzeniu mgły. Po upływie tego czasu substancja ulega degradacji; przewagą preparatu AntiVir4 Surf nad obecnie stosowanymi dezynfektantami, oprócz dynamicznego działania, brak jest szkodliwego oddziaływania na środowisko. Preparat ten nie niszczy urządzeń i wyposażenia obiektów odkażanych, nie wywołuje korozji metali i niemetali; AntiVir4 Surf  jest również niepalny, jest wytworzony w oparciu o wodę, a nie alkohol.
 • bezpieczny dla zdrowia zarówno ludzi jak i zwierząt
 • potwierdzona skuteczność
 • wydłużone działanie odkażające
 • nie pozostawia śladów i odbarwień
 • szeroka gama możliwych zastosowań
 • niepowtarzalna wydajność
 • łatwy i bezpieczny proces aplikacji
 • bezpieczny w transporcie i przechowywaniu, brak zagrożeń
 • termin ważności 24 miesiące
 • natychmiastowa dostępność
 • brak odpadów i szkodliwości w procesie produkcyjnym.

Atomizery
Dedykowane do biur i odkażania w obszarach mieszkalnych, w tym toalety.
Nanoszenie preparatu na powierzchnię za pomocą atomizera 100-500 mL z dyszą rozpylającą. Lekka mgiełka pokrywa odkażane powierzchnie. Bawełnianą ścierką lub ręcznikiem papierowym należy wetrzeć preparat we wskazaną powierzchnię. Dzięki właściwościom czyszczącym preparatu, usuwa się także delikatne zabrudzenia.

Zamgławianie
Zamgławianie preparatem AntiVir4 Surf– najskuteczniejsza metoda dezynfekcji/dekontaminacji.
Zamgławianie dużych obiektów użyteczności publicznej, hal produkcyjnych i magazynowych oraz szpitali jest najskuteczniejszą metodą dezynfekcji i dekontaminacji powierzchni oraz przestrzeni budynków użytkowych i przemysłowych. Wykorzystuje się do tego urządzenia zamgławiające ULV oraz agregat termiczny. To najszybsze i najdokładniejsze metody dezynfekcji obiektów. Jest stosowana wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność profilaktycznego działania ze względu na możliwość zagrożenia niekontrolowanego rozwoju bakterii, grzybów i wirusów, a stąd szerzenia się pandemii.
Metoda zamgławiania polega na wytwarzaniu i rozprowadzaniu aktywnej mgły za pomocą wysokociśnieniowej technologii zamgławiacza. Mgła jest generowana ze specjalistycznego preparatu, którego skład oparty jest na nanoformule AntiVir4 Surf.
Skuteczna  dezynfekcja i dekontaminacja powierzchni budynków przemysłowych i użyteczności publicznej odbywa się poprzez wykorzystanie właściwości aktywnych związków chemicznych pochodzących z zmodyfikowanych nanostruktur przenoszonych w postaci mgły. Na odkażaną powierzchnię nanosi się suchą mgłę urządzeniem CARD 2000 FOG. Chmura suchej mgły, zawierające preparat AntiVir4 Surf, którego dezynfekujące właściwości eliminują wszelkie mikroorganizmy i wirusy, ograniczają ich dalszą transmisję i ekspansję na organizmy żywe.  Nanotechnologiczny wodny preparat AntiVir4 Surf wykazuje niezwykłą aktywność przeciwbakteryjną i przeciwwirusową, co zostało potwierdzone w badaniach Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Państwowego Zakładu Higieny PZH w Warszawie.
Cząsteczki zawarte w preparacie AntiVir4 Surf, których wielkość waha się od pojedynczych nanometrów do rozmiarów zbliżonych do rozmiarów wirusa SARS-CoV-2 (100-130 nm), pozostają przez dłuższy czas w mikroskopijnych kropelkach wody zawieszonych w powietrzu tworząc aerozol, lub pozostawać na powierzchni biofilmu wytworzonego przez różne mikroorganizmy.

Zastosowanie powyższej nanoformuły pozwala też na dotarcie preparatu do drobnych zakamarków i trudno dostępnych miejsc, np. do obszarów w zamkniętych szafkach w pomieszczeniach socjalnych. Dezynfekcja i dekontaminacja  technologią zamgławiania jest wysoce wydajna. Może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Czas schnięcia preparatu zależny jest od temperatury otoczenia i wynosi maksymalnie do 5 godzin. Technologię zamgławiania można zastosować we wszystkich liniach przemysłowych, również wykorzystanych do produkcji żywności. Preparat dezynfekujący AntiVir4 Surf  pozostaje na powierzchni przez parę dni, dzięki temu wydłuża się jego czas działania po rozprowadzeniu mgły. Po upływie tego czasu substancja ulega naturalnej degradacji. Przykładowo, sferyczna cząstka o średnicy 4 μm zawieszona na wysokości 1 m osiada przez 33 minuty, z kolei osiadanie cząstki o średnicy 1 μm zajmuje około 8 godzin. Cząstki nanotechnologicznego preparatu AntiVir4 Surf  mogą utrzymywać się w otoczeniu nawet do 5 dni.  Przewagą preparatu AntiVir4 Surf  nad obecnie stosowanymi dezynfektantami, oprócz dynamicznego działania, jest brak szkodliwego oddziaływania na środowisko. Preparat ten nie niszczy urządzeń i wyposażenia obiektów odkażanych, nie wywołuje korozji metali.
AntiVir4 Surf  jest również niepalny, jest przyrządzony w oparciu o wodę. Nie powoduje podrażnienia skóry, co potwierdzają przeprowadzone badania dermatologiczne w renomowanych laboratoriach.